Stanovisko ČSSD Havířov k návrhu dotací v rozpočtu na rok 2015

Dne 15.12. 2014 se uskutečnilo jednání Zastupitelstva města Havířova, jehož hlavním bodem programu bylo schválení rozpočtu města na rok 2015.  Na jednání zástupců všech politických stran u kulatého stolu, které  přecházelo jednání zastupitelstva, jsem za klub ČSSD navrhl navýšení dotací určených sportu a jiným subjektům na úroveň roku 2014. Dále jsem navrhl, aby seznam s rozdělením dotací byl, jako každým rokem, součástí schvalovaného rozpočtu. Uvedl jsem to jako zásadní připomínku klubu zastupitelů ČSSD k návrhu rozpočtu Města Havířova na rok 2015. Hlavním důvodem, je to, že vždy byl tento přehled součástí schvalovaného rozpočtu a všichni věděli s jakou dotací mohou na příští rok počítat. Nejenom město tvoří rozpočet, ale i jiné subjekty ve městě, u kterých dotace tvoří významnou část příjmů.

Postoj ČSSD Havířov k podpoře sportu je neměnný, nadále považujeme podporu sportu, jako jedno z hlavních preventivních opatření ve vztahu k drogám, kriminalitě a dalším nežádoucím jevům. Sport je také významnou oblastí prezentace města navenek a je součástí zdravého životního stylu. Sportovní kluby také významným způsobem podílejí na společenském životě ve městě.

Co se týče hokejového klubu AZ Havířov, tak lze jen pozitivně hodnotit práci současného vedení. Po všech problémech, které v minulosti havířovský hokej postihly, se podařilo dostat klub vzhledem k vynakládaným finančním prostředkům na vynikající úroveň. Hraje se v Havířově první liga, zápasy jsou pro diváka velmi atraktivní a návštěvnost je fantastická. Na špičkové úrovni je také práce s mládeží. Proto je potřeba si vážit práce, která se zde udělala.

Ing. Jiří Martinek

předseda klubu zastupitelů ČSSD

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.