Nečasova VLASTIZRADA!

Pravděpodobně od v týdnu od 10. 7. se  bude v poslanecké sněmovně hlasovat o tzv. „narovnání s církvemi“.

Pokud sněmovna návrh schválí, bude to stát každého z nás 160 000 Kč – nemluvaňata a důchodce nevyjímaje.

Církve (z největší části katolická) si nárokuje majetek ve výši 160 000 000 000 Kč ( ti kdo takové číslo nikdy neviděli tak je to: sto šedesát miliard!!!), jehož vlastnictví odmítá doložit dokumenty o jeho nabytí (zejména proto, že je nemá).

Od roku 1420 až do dnes tzv. církevní majetek nikdy církvi nepatřil, ale panovníkovi resp. Státu – šlo vždy o tvz. „veřejnoprávní vlastnictví, které bylo pouze „svěřeno církvím“.

Vláda Petra Nečase se rozhodla darovat v tichosti a v mediálním stínu aféry Davida Ratha právnické osobě, jejímž vlastníkem je jiný stát – Vatikán – cca 1% území ČR a finanční kompenzaci ve výši podstatné části státního rozpočtu.
Toto je předkládáno v době, kdy jsou realizována a připravována různá další vládní asociální opatření postihují především střední vrstvy, důchodce, zdravotně postižené, rodiny s dětmi, studenty…

 

Tato vláda tvrdí, že má starost  o osud těchto ohrožených  sociálních skupin, ale vůbec jim přitom nevadí fakt,že se zmenší majetek státu, z jehož výnosů mohou být uvedené skupiny podporovány.

 

V případě, že návrh bude schválen 101 hlasy, bude jedno zvednutí ruky mít hodnotu cca 1,6 miliardy Kč!!!

 

Možná, že si říkáte – co proto mohu udělat, aby se to nestalo. Vždycky se dá něco dělat a ne jenom u církevních restitucí. Důležité je nebýt pasivní …

 

Navštivte např. svého nejbližšího poslance a řekněte mu svůj názor a pak uvidíte jestli se podle toho u tohoto hlasování zachoval.

 

Budete takového poslance, který pro to zvedne ruku, volit i po té?

Veřejné mínění má velkou hodnotu – kdy, než teď, určitě u voleb …

 

L. Šincl

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.